האישה שהגיעה למשרד עורכי הדין “גבאי- בר אל” , התקשתה להסתיר את התרגשותה. “ניצחנו”, היא אמרה בעיניים בורקות. היא הגיעה למשרד גבאי- בר אל בתחילת הגל השני של הקורונה. הסיבה: לאחר 16 שנות עבודה בחברה, היא הוזמנה לשימוע בדרך לפיטורין וצמד עורכי הדין הנמרצים ייצגו אותה בשימוע. התוצאה: קבלת כל הזכויות המגיעות לה כדין ובתוספת פיצוי של ₪50,000.

בימים של משבר כלכלי עצום, עם כמעט מיליון ישראלים מובטלים וללא אופק תעסוקתי, החליטו שני השותפים לשים את נפגעי הקורונה בקדמת המשרד ולנהל תיקים עם שכר טרחה על בסיס הצלחה בלבד במענה למי שידם אינה משגת. “מה שמנחה אותנו, לצד מקצוענות חסרת פשרות, זוהי סולידריות ורגישות חברתית”, אומרת בר אל, וגבאי מוסיף: “שנינו באנו מהפריפריה ומכירים מקרוב קשיים ואת הצורך לטפח את רוח החמלה והעזרה לזולת. אם כל אחד יביט סביבו ולא רק על עצמו, חיי כולנו יהיו טובים הרבה יותר. הגיעו אלינו אנשים במצוקה שאין מי שישמע את זעקתם והחלטנו להיות להם לפה”

 

  • עו"ד סיגל

    בר אל 49 אם לשלושה, שימשה בתפקידי חינוך בעלת תואר במדעי החברה ותואר שני במנהל עסקים.

  • עו"ד גבאי

    גבאי, 52 ,אב לשלשה, בעל תואר במנהל עסקים, בעברו קצין בצה"ל, שימש בתפקידי ניהול בכירים ועוסק כיום בדיני עבודה.

שניהם מגשרים מוסמכים ובעלי הכשרה

לשמש דירקטורים בחברות.

היכן אתם נכנסים לעזור?

ישנם מעסיקים שנקלעו לקושי אמיתי ועושים הכול שהעובדים שלהם יקבלו את המגיע להם. אנחנו פועלים להגיע איתם למתווה מסודר שיבטיח לעובדים את מלוא זכויותיהם, אבל הקורונה חשפה מחדלים של מעסיקים שמנצלים את המצב ומרעים את תנאי העובדים, רומסים זכויות, לא מפרישים לפנסיה, מפחיתים שכר, מפטרים מבוגרים ונשים בהריון. לא כל העובדים מודעים לזכויותיהם ואנחנו כאן להעניק להם סיוע משפטי

בכמה מקרים טיפלתם מאז הקורונה?

מאות מקרים. בתוחם הפנסיות, פגיעה בשכר ובזכויות ואי מתן פיצויים כדין. את רוב התיקים אנחנו סוגרים מחוץ לכותלי ביהמ"ש, תוך השגת הבנות הדדיות עם המעסיק שמבין כי יפסיד בביהמ"ש, עם זאת אנחנו לא מרחמים על מעסיקים שמחליטים לרמוס זכויות עובדים בהנחה שהעובד החלש לא יתעסק אתם.

דוגמאות?

עובד שפוטר ממסעדה מבלי ששולמו לו התנאים הסוציאליים, קיבל את מלוא זכויותיו בסך 40,000 ₪ .עובדת שאולצה להתפטר, ללא זכויות, קיבלה 23,000 .₪ עובדת שרצתה להתפטר כתוצאה מהרעת תנאים, אושר לה להתפטר בדין מפוטר ולקבל את זכויותיה במלואם. עובדת שחוותה הטרדה מינית – קיבלה סכום של 75,000 ₪ מעבר לזכויות המגיעות לה. נוספים קיבלו עשרות אלפי שקלים מעבר לציפייה שלהם.

האם אתם מקבלים יותר פניות מנשים?

כן. התחושה היא שיותר נשים נפלטו ממעגל העבודה בשל האילוץ שלהן להישאר בבית עם הילדים הקטנים, או שנאלצו לטפל בהוריהן המבוגרים שנמצאים בסיכון, ומבחינת המעסיק זה יצר בעיה שהובילה מצדו להרע את תנאיהן.

עצות פרקטיות לעובדים?

ראשית, לשמור על מקום העבודה. אם הוחלט על סיום ההעסקה תגיעו להסכמה עם המעסיק מבלי לוותר על זכויותיכם.

מה ממריץ אתכם?

חרטנו על דגלנו לתת מענה לא רק לבעיות המשפטיות של הפונים, אלא גם לבעיות אישיות מתוך ראייה הוליסטית והומנית וממקום של צדק והגינות. באין ברירה, ננהל מלחמה עיקשת ונשמור על האינטרסים במלואם. כשאנחנו רואים לקוחות מחייכים, תחושת הסיפוק היא עצומה.

עלינו ועל המשרד - משרד עו"ד גבאי בר אל

לתיאום פגישה

אנא מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

    דילוג לתוכן